Меркурій
  
Чернівецький державний комерційний технікум
ЛІЦЕНЗІЯ
АВ № 506243
від 29.01.2010

Новини

До 200-річчя з Дня народження Т.Шевченка

         Любітеся, братайтеся

У чужому краю

Не шукайте, не питайте

Того, що немає.

Т.Шевченко

          З початком березневих сонячних днів, весняного пробудження, у стінах ЧДКТ лунає вічне, пророче і щире слово Шевченка. Шевченкові "Заповіт", "Кавказ", "Сон", "Лілея", "Катерина", "Доля" звучать з уст студентів і змушують юні серця битися швидше, а почуття гордості і патріотизму за рідний край завжди яскраво іскряться у наших очах.

        З року у рік циклова комісія гуманітарних дисциплін проводить місячник, який починається Шевченковим благословенням. У світлій тіні Кобзаря студенти у тісній співпраці з викладачами циклової комісії, а саме: В.В. Добровольською, Л.О.Помирляну, Р.І.Гаврилюк, А.А.Агатій, Ю.М.Провоторовою, В.В.Диким, І.Д.Савкіною,Т.М.Никифорук та ін. гортають сторінки "Кобзаря", розмірковують над істинним буттям омріяної країни і знедоленої нації, щасливої людини і сплюндрованої жінки. Адже своїм словом і всією суттю Кобзар прагнув пробудити у нашій уяві почуття до рідного краю.

             Стіни актової зали прикрашають плакати і газети на тему "Любітеся, брати мої, Україну любіть", що духовно об'єднує молодь для спільної праці і дарує натхнення у творчості, а також єднає юних із сьогоденням теперішньої України.

               Радіолінійка, присвячена Дню народження Кобзаря звучить у навчальному закладі, її живі слова спонукають до спільної думки, єднаючи сучасне з минулим.

          Цікаво, що цього року викладачами циклової комісії проводиться кінолекторій "Мій Шевченко". Це дає можливість кожному з нас помандрувати стежками юного Тараса, осмислити суть його життя. Відчути силу слова і думки, а також ширше розглянути творчу Шевченкову спадщину можемо, побувавши на літературно-мистецькій композиції "Шевченко - художник. Шевченко - поет".

                  Проявити свою творчу снагу під впливом Шевченкового натхнення студенти можуть, доповнивши літературний журнал студії "В зеніті слова" і тим самим назавжди закрбувати у пам'яті закладу своє ім'я.

                 Студенти охоче беруть участь у конференції "Шевченківське слово в віках не старіє", підготувавши доповіді, у яких висловлюють власні міркування стосовно того чи іншого аспекту життєво-творчого шляху Шевченка.

                   Студія писанкарства під керівництвом В.В.Добровольської і С.І.Красовської за мотивами творів Шевченка знову "оживає" перед Великодніми святами.

                    Отже, пророче і вічне слово Великого Генія супрводжує кожного з нас в усіх справах і починаннях у цей нелегкий для України час. Віримо слову Кобзаря, що: "Встане правда, втане воля," - бо він - наш Шевченко - є  Великим Українським Пророком.

 11.03.2014
© 2005-2022, Чернівецький державний комерційний технікум